Dupnisa Mağarası: Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere Köyüne 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Ülkemizin ikinci büyük mağarası olan Dupnisa Mağarası yaklaşık 180 milyon yıl önce oluşmuştur. Dupnisa Mağarası içinde sürekli akan bir yer altı nehri ve bu nehir üzerinde oluşan göletler yer almaktadır. Mağara sarkıt ve dikitleri ile dikkat çekmektedir.

İğneada Limanköy: Demirköy ilçesinde bulunan İğneada Kasabasına bağlı bir tatil köyüdür. Longoz Ormanına yakın olan Limanköy yeşil tabiata sahip doğa ile iç içe bir yerdir. Bulanık Dere Longozu: İğneada’da yer almaktadır. Bölgenin en büyük deresi olan Bulanık Dere Longozu yeşil ile mavinin buluştuğu doğa harikası bir yerdir Saka Gölü Longozu, Hamam Gölü Longozu ve Bulanık Meşe Ormanını büyüleyici bir güzelliğe sahiptir.

Beğendik Köyü: Demirköy ilçesine bağlı Beğendik Köyü Türkiye- Bulgaristan sınırını oluşturan Rezve Deresinin hemen kıyısında yer almaktadır. Modern bir görünüme sahip Beğendik Köyü Mustafa Kemal Atatürk tarafından örnek köy ilan edilmiştir. Doğasını koruyan Beğendik Köyünde tertemiz denize sahip kumsallar bulunmaktadır.

Sislioba Kalesi: Demirköy ilçesine bağlı Sislioba Köyüne 4 km uzaklıkta yer almaktadır. Roma Döneminde yapılan Sislioba Kalesi Bizans Döneminde de kullanılmıştır. Sislioba Kalesinden günümüze surları ve duvarları ulaşmıştır.